V Dunajskej Strede sme vyhrali 33:30 a máme trinásty titul!

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v druhom finálovom zápase národného play-off na pôde HC DAC Dunajská Streda 33:30 a v sérii 2: na zápasy. Stali sa tak po desiatykrát v rade a trinástykrát celkovo majsterkami Slovenska.

Michalovčanky oproti prvému finálovému zápasu nezaspali úvod. Skóre duelu otvorila Holejová a hoci Réka Bizíková vyrovnala, následne sa presadili Kompaniecová so Štefanikovou a Iuventa viedla na konci štvrtej minúty 3:1. Michalovčanky následne viedli aj 4:2 či 5:3. V jedenástej minúte však bolo vyrovnané, keď Juhošová dala na 5:5. V štrnástej minúte dostala Trúnková Iuventu do vedenia, hneď z následného útoku ale bolo po góle Eloovej vyrovnané. Kridelníčky Štefaniková s Radovičovou Iuventu poslali hostky zase do dvojgólového vedenia (6:8). Po góloch Pastorkovej a Boglárky Bizikovej však bolo opäť vyrovnané. V 22. minúte Iuventa po dvoch góloch Godečovej v rade viedla zase o dva góly (9:11). Na konci prvého polčasu ju dostala Trúnková do trojgólového vedenia (11:14), tréner Beňadik ale prišiel o diskvalifikovanú Ivanu Godečovú, ktorá inkasovala priamu červenú kartu.

Zemplínčanky aj v úvode druhého polčasu kráčali pevným krokom za trinástym titulom. DAC síce znížil na 13:15, Iuventa však odpovedala troma gólmi v rade a po presnej strele Trúnkovej viedla v 37. minúte 18:13. Domáce síce kontrovali dvoma gólmi v rade, Štefanikovej odpoveď v 40. minúte znamenala vedenie 19:15 a oddychový čas trénera DAC Viktora Debreho. Po ňom dostala Kompaniecová Michalovčanky opäť do päťgólového vedenia (15:20). V 45. minúte však bolo po góle Boglárky Bizíkovej iba 19:21, na čo reagoval oddychovým časom aj tréner Michalovčaniek Jan Beňadik. Ten jeho zverenkám pomohol, pretože o päť minút neskôr viedli opäť o päť gólov a oddychovým časom reagovala aj lavička DAC. Michalovčanky nakoniec dotiahli zápas do víťazného konca a po výhre 33:30 sa stali trinástykrát majsterkami Slovenska.

HC DAC Dunajská Streda – MŠK Iuventa Michalovce 30:33 (11:14)
Konečný stav série: 0:2.
Pok. hody: 6/5 – 0/0. Vylúčené: 2 – 4. ČK: Godečová (Michalovce, za tri vylúčenia). Rozhodovali: Mandák a Rudinský. Bez divákov.
HC DAC: Bundová, Oláhová, Oguntoye – Pénzešová, Lelkešová, B. Bizíková 7/4, Juhošová 5, Straková, Mészarošová, Jagodič, Pastorková 1, Demeterová, M. Rajnohová, Bugárová 2, R. Bizíková 5, Elo 10/1.
MŠK IUVENTA: Jablonská, Kordowiecká – Klučková, Štefaniková 8, Dmytrenková, Rebičová 1, Trifunovičová, Trúnková 6, Kohučová, Holejová 4, Godečová 2, Bajčiová, Radovičová 3, Premovičová 1, Kompaniecová 8, Dulinová.