V Hodoníne naša jasná dominancia, zápas sme vyhrali 36:13

Hádzanárky Iuventy Michalovce vyhrali v predohrávnom stretnutí 26. kola MOL ligy na pôde Hodonína hladko 36:13 a bodovo sa tak dotiahli na lídra súťaže DHK Baník Most. A práve v Moste odohrajú už nedeľu od 18.00 hod. priamy súboj o prvú priečku v tabuľke.

Lepší štart do zápasu mali „hostky“ z Hodonína. Tie po góloch Cyganovej a Barbory Krejčíkovej rýchlo viedli 2:0.  Iuventa však rýchlo zrovnala. Hodonín bol vo vedení ešte aj v siedmej minúte, kedy Vavroušková dala na 4:3, Iuventa ale otočila dvoma presnými zásahmi. V desiatej minúte sa ešte Cyganovej podarilo zrovnať, Michalovčanky však kontrovali štyrmi presnými zásahmi v rade, na čo lavička Hodonína reagovala v sedemnástej minúte oddychovým časom. Hneď po ňom Rebičová navýšila michalovské vedenie, ktoré aj v ďalších minútach narastalo. V 26. minúte po presnej strele Trifunovičovej, ktorej gól bol už šiestym Iuventy v rade, vyhrávala už 15:7. Michalovčanky ešte do polčasu natiahli svoje vedenie na 19:7. Mimochodom, toto vedenie naťahovali od stavu 10:7, v závere tak dosiahli deväť gólov v rade…

V úvode druhého polčasu síce Jadamíková preťala gólovú šnúru Iuventy, no tá už v druhej tridsaťminútovke jasne dominovala. Rozstrieľala sa hlavne kridelníčka Trifunovičová (šesť zo siedmych gólov dala v druhom polčase). Čiernohorská juniorská reprezentantka odštartovala ďalšiu gólovú šnúru. Po deviatom góle v rade, ktorý zaznamenala opäť Trifunovičová, Iuventa vyhrávala už 28:8 a jasne tak smerovala za jedenástym víťazstvom v rade. Tréner Beňadik mohol za rozhodnutého stavu pretočiť prakticky celý káder a niektoré hráčky aj pošetriť na nedeľňajší duel v Moste. Iuventa napokon v Hodoníne vyhrala hladko 36:13 a v tabuľke sa tak dotiahla bodovo na Most.

MŠK Iuvneta Michalovce – HK Hodonín 36:13 (19:7)
Hralo sa v Hodoníne
Pok. hody: 5/4.- 0/0. Vylúčené: 1 – 2. Rozhodovali: . Bez divákov.
MŠK IUVENTA: Jablonská, Kordowiecká – Štefaníková 2, Rebičová 2, Trúnková 2, Dmytrenková 2, Holejová 4/2, Trifunovičová 7, Dulinová, Radovičová 3, Bajčiová 4/2, Popovcová 3, Kompaniecová 1, Premovičová 3, Kohučová 1, Godečová 2.
HK: Rehušová, Zichová 1, T. Novotná – Fleková, L. Krejčíková, B. Krejčíková 3, Malecká, Jadamíková 1, Pospíšilová, Cyganová 5, Vavroušková 1, Nováková, Drexlerová 2.

Dorastenky

Víťazstvá dorasteniek v Trebišove

V stredajších predohrávkach deviateho kola najvyšších súťaží uspeli naše dorastenky. Tie priniesli z neďalekého Trebišova všetky štyri body. Mladšie dorastenky