V Prahe sme sa potrápili. Dva body sme vydreli až v závere

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce sa v stredajšom devätnástom kole MOL ligy poriadne nadreli na svoje pätnáste tohtosezónne víťazstvo. V Prahe zvíťazili nad Slaviou iba o jeden gól 27:26, keď po polčase dokonca prehrávali 14:16. Zverenky trénera Jana Beňadika budú v hre hneď aj zajtra, t.j. vo štvrtok sedemnásteho februára, kedy ich čaká predohrávaný duel 21. kola v Plzni.

Domáce „zošívané“ nastúpili iba štyri dni po dvadsaťgólovom debakle od Mostu, za ktorý sa veľmi chceli rehabilitovať. Herne sa im to nakoniec podarilo. Počas celého duelu totiž boli favorizovanému celku vyrovnaným súperom. V prvom polčase boli dokonca viackrát vo vedení. V jedenástej minúte po góle Mišovej vyhrávali 6:5, na čo lavička hostí reagovala oddychovým časom. Ten Michalovčanky nabudil, keďže o osem minút neskôr po góle Abildovej vyhrávali 11:8. Záver prvého dejstva im ale absolútne nevyšiel. Slavia po trojgólovej šnúre rýchlo vyrovnala a vo zvyšných minútach prvého dejstva boli lepším tímom. Prvý polčas vyhrala 16:14!

Zemplínčanky po dvoch góloch Holejovej rýchlo vyrovnali, Slavistky si ale stále držali šancu na dobrý výsledok. V 38. minúte išli Michalovčanky po ďalšom góle Holejovej opäť do vedenia (17:18), o to ale prišli po góloch Svobodovej a Míšovej. V 45. minúte dostala Rebičová Iuventu znova do vedenia (20:21) a to už z rúk nepustili. Slavistkam sa síce podarilo v 57. minúte vyrovnať na 25:25, Godečová s Popovcovou ale definitívne rozhodli o michalovskom utrápenom víťazstve. Nič na to nezmenil ani gól Motejlovej, ktorá už len pečatila konečné skóre na 26:27.

DHC Slavia Praha – MŠK Iuventa Michalovce 26:27 (16:14)
Pok. hody: 4/3 – 0/0. Vylúčené: 3 – 3. Rozhodovali: Moravec a Túma. Divákov:.
DHC SLAVIA: Šlejtrová, Koudelková – Borcanová, J. Franková 1, Koubová, Vostárková 2, A. Novotná 1, Holeňáková 5/3, Zimová, Duranková, Míšová 4, Motejlová 2, V. Fryčáková 3, Vavroušková 2, M. Svobodová 6, Jestříbková.
MŠK IUVENTA: Mendesová, Jakubíková, Jablonská – Dvorščáková, Štefaníková 1, Popovcová 2, Rebičová 5, Trifunovičová, Trúnková, Holejová 4, Wollingerová, Bajčiová 2, Radovićová 3, Godećová 5, Klučková 1, Abildová 4.

Tréner Jan Beňadik: “V prvom rade treba oceniť výkon Slavie a aj to, ako sa zdvihla po vysokej prehre v Moste. Na druhej strane treba na rovinu povedať, že takýto laxný prístup v defenzívne, ako sme predviedli v úvode, si nemôžeme dovoliť. V druhom polčase sme to síce oddreli, ale doslova sme sa pretrápili k dvom bodom. Naším fanúšikom patrí za dnešný výkon ospravedlnenie. Zajtra musíme v Plzni ukázať inú tvár Iuventy!”