Víťaz MOL ligy uzavrie súťaž v Chebe a Písku

Kategórie

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce majú na svojom konte už dve tohtosezónne trofeje. Zverenky trénera Petra Kostku na konci februára získali nedostihnuteľný náskok v MOL lige, no a minulú nedeľu obhájili Slovenský pohár.

Vo finále v Trnave zdolali Dunajskú Stredu 27:24 a národný pohár tak získali po štrnástykrát. Michalovčanky majú v sezóne ešte dva ciele. Prvým je návrat titulu na Zemplín a druhým je prekročiť latku v pohárovej Európe v podobe postupu zo semifinále EHF Európskeho pohára cez portugalskú Benficu Lisabon. Ešte predtým na nich v závere tohto týždňa čakajú dva zápasy MOL ligy – vo štvrtok dohrávka dvadsiateho kola v Chebe proti Kynžvartu a v sobotu súboj v Písku.

Dvojzápas ako vhodná príprava na záver sezóny

Michalovčanky ovládli dvadsiaty druhý ročník MOL ligy dominantne. Doteraz prehrali iba v prvom kole na pôde obhajcu prvenstva Dunajskej Stredy (27:30). V ďalších devätnástich dueloch neprehrali ani raz a stratili iba jeden bod za nešťastnú remízu v Olomouci. „Pre mňa osobne sú obidva získané poháre rovnako hodnotné. MOL liga je dlhodobá súťaž, ktorá by mala odzrkadľovať celosezónnu formu, slovenský pohár bol o dvoch zápasoch. Stať sa v nich mohlo hocičo. Dokázali sme, že sa vieme pripraviť koncepčne, ale aj to, že dokážeme investovať energiu aj do jedného zápasu. To je pre mňa pri oboch trofejach podstatné a teší ma tak zisk Slovenského pohára, ako aj primát v MOL lige,“ uviedol tréner Michalovčaniek Peter Kostka.

Víťaz tohtosezónne edície MOL ligy odohrá do konca súťaže ešte dva zápasy. Vo štvrtok na pôde Kynžvartu, v sobotu v Písku. V oboch chce potvrdiť prvú pozíciu v tabuľke. „Chceme oba zápasy vyhrať a s tým aj do Čiech cestujeme,“ reaguje Kostka, ktorý ešte k dvojzápasu v Čechách dodáva. „Kynžvart je na domácej pôde veľmi silný Bude navyše určite motivovaný vrátiť nám prehru z jesennej časti. Vtedy tu prišiel v obrovskej eufórii a utrpel s nami ťažkú porážku, ktorú ťažko znášali. Poznám ich trénera Petra Sabadku, ktorý chce vyhrať každý zápas a určite sa poctivo na nás pripravuje. U tohto súpera je to predovšetkým o fantastickej brankárke Novotnej. Potrebujeme byť efektívni a ubrániť ich protiútok. Písek je opačným tímom ako Kynžvart. Tam je to založené predovšetkým na postupnom útoku a na strelkyni Ivete Korešovej. Práve na ňu si musíme dať najviac pozor.“ Aj keď Iuventa cestuje do Čiech s víťaznými ambíciami, tréner Kostka chce dať priestor aj hráčkam , ktoré v poslednej dobe hrávali menej. „Aj napriek tomu tam ideme ako hovorím vyhrať. Ďalším cieľom je využiť tento dvojzápas aj na prípravu na blížiace sa zápasy s Benficou Lisabon, ako aj zápasy náročnej nadstavbovej časti o titul,“ dodal na záver Peter Kostka.

Zdroj: Noviny Zemplína (Peter Brendza)

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.