Zmeny v rozpise prípravných duelov. Vypadol Vác, pribudol Jaroslaw aj Kielce

Kategórie

V minulých dňoch sme zaznamenali viaceré zmeny v naplánovaných prípravných dueloch, ktoré nám značne nabúrali prípravu. Jej hernú časť odštartujeme budúci piatok domácim zápasom s maďarskou Kisvárdou (začiatok o 11.00 hod.), ktorej dres obliekajú naše bývalé hráčky Veronika Habánková a Izabela Kondášová. Platí aj následný domáci dvojzápase proti rumunskému Baia Mare, s ktorým sa stretneme v piatok 24. júla o 16.00 hod. a v sobotu 25. júla o 11.00 hod.

V ďalšej časti prípravy už ale nastali zmeny. Na prelome júla a augusta sme mali doma privítať maďarský Vác, dvojzápas ale padol. „Na sobotu prvého augusta hľadáme súpera,“ informoval nás asistent trénera Iuventy Ján Lajčák. Podobne je to aj nasledujúci víkend, 14. a 15. augusta sa predstavíme v rumunskom Baia Mare. Ďalší víkend sa mal uskutočniť finálový turnaj Slovenského pohára, ktorý sa ale presunul o týždeň neskôr. Tam sme už mali absolvovať duel prvého kola MOL ligy v Prešove, ktorého náhradný termín je v štádiu riešenia. „Trochu nám to nabúralo plány. Je v poriadku, že zväz tento turnaj presunul, mohli nás ale informovať skôr, nie na poslednú chvíľu,“ podotýka športový riaditeľ Jan Beňadik, ktorý nám zatiaľ nevedel povedať ani presný termín súboja prvého kola v Prešove.

„Je v štádiu riešenia. Teraz môžem povedať asi iba to, že ligu odštartujeme zrejme až v druhom kole, v ktorom v sobotu 5. septembra privítame Dunajskú Stredu. Zápas s Prešovom zrejme dohráme až potom,“ pokračuje športový riaditeľ Iuventy. My len dodajme, že klub už našiel súperov na termín 22. a 23. august, kedy sa prvotne mal uskutočniť Final4 Slovenského pohára. V tomto termíne sa naše ženy predstavia v poľskom Jaroslawe, kde budú okrem domáceho tímu ich súperom aj Kielce.

Aktuálny program nášho ženského družstva na júl, august a začiatok septembra
Piatok 17. júla: IUVENTA – Kisvárda (prípravný duel, začiatok o 11.00 hod.).
Piatok 24. júla: IUVENTA – Baia Mare (prípravný duel, začiatok o 16.00 hod.).
Sobota 25. júla: IUVENTA – Baia Mare (prípravný duel, začiatok o 11.00 hod.).
Piatok 14. a sobota 15. augusta: Dvojzápas v Baia Mare (prípravné zápasy).
Sobota 22. august: Dvojzápas Jaroslaw – IUVENTA a Kielce – IUVENTA (prípravné zápasy).
Sobota 29. august a nedeľa 30. august (Final4 Slovenského pohára – Bardejov). Semifinále: IUVENTA – Bánovce nad Bebravou (sobota o 13.00 hod.). Finále IUVENTA/Bánovce nad Bebravou – Šaľa/Prešov (nedeľa o 16.00 hod.).
Sobota 5. septembra: IUVENTA – DAC Dunajská Streda (2. kolo MOL liga, začiatok o 17.30 hod.).

Viac na preskúmanie

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.