Zmeny v rozpise prípravných duelov. Vypadol Vác, pribudol Jaroslaw aj Kielce

Kategórie

V minulých dňoch sme zaznamenali viaceré zmeny v naplánovaných prípravných dueloch, ktoré nám značne nabúrali prípravu. Jej hernú časť odštartujeme budúci piatok domácim zápasom s maďarskou Kisvárdou (začiatok o 11.00 hod.), ktorej dres obliekajú naše bývalé hráčky Veronika Habánková a Izabela Kondášová. Platí aj následný domáci dvojzápase proti rumunskému Baia Mare, s ktorým sa stretneme v piatok 24. júla o 16.00 hod. a v sobotu 25. júla o 11.00 hod.

V ďalšej časti prípravy už ale nastali zmeny. Na prelome júla a augusta sme mali doma privítať maďarský Vác, dvojzápas ale padol. „Na sobotu prvého augusta hľadáme súpera,“ informoval nás asistent trénera Iuventy Ján Lajčák. Podobne je to aj nasledujúci víkend, 14. a 15. augusta sa predstavíme v rumunskom Baia Mare. Ďalší víkend sa mal uskutočniť finálový turnaj Slovenského pohára, ktorý sa ale presunul o týždeň neskôr. Tam sme už mali absolvovať duel prvého kola MOL ligy v Prešove, ktorého náhradný termín je v štádiu riešenia. „Trochu nám to nabúralo plány. Je v poriadku, že zväz tento turnaj presunul, mohli nás ale informovať skôr, nie na poslednú chvíľu,“ podotýka športový riaditeľ Jan Beňadik, ktorý nám zatiaľ nevedel povedať ani presný termín súboja prvého kola v Prešove.

„Je v štádiu riešenia. Teraz môžem povedať asi iba to, že ligu odštartujeme zrejme až v druhom kole, v ktorom v sobotu 5. septembra privítame Dunajskú Stredu. Zápas s Prešovom zrejme dohráme až potom,“ pokračuje športový riaditeľ Iuventy. My len dodajme, že klub už našiel súperov na termín 22. a 23. august, kedy sa prvotne mal uskutočniť Final4 Slovenského pohára. V tomto termíne sa naše ženy predstavia v poľskom Jaroslawe, kde budú okrem domáceho tímu ich súperom aj Kielce.

Aktuálny program nášho ženského družstva na júl, august a začiatok septembra
Piatok 17. júla: IUVENTA – Kisvárda (prípravný duel, začiatok o 11.00 hod.).
Piatok 24. júla: IUVENTA – Baia Mare (prípravný duel, začiatok o 16.00 hod.).
Sobota 25. júla: IUVENTA – Baia Mare (prípravný duel, začiatok o 11.00 hod.).
Piatok 14. a sobota 15. augusta: Dvojzápas v Baia Mare (prípravné zápasy).
Sobota 22. august: Dvojzápas Jaroslaw – IUVENTA a Kielce – IUVENTA (prípravné zápasy).
Sobota 29. august a nedeľa 30. august (Final4 Slovenského pohára – Bardejov). Semifinále: IUVENTA – Bánovce nad Bebravou (sobota o 13.00 hod.). Finále IUVENTA/Bánovce nad Bebravou – Šaľa/Prešov (nedeľa o 16.00 hod.).
Sobota 5. septembra: IUVENTA – DAC Dunajská Streda (2. kolo MOL liga, začiatok o 17.30 hod.).

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.