Most sme zdolali 19:18, na víťazstvo v lige nám to nestačilo

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v dohrávanom stretnutí 23. kola MOL ligy nad DHK Baník Most 19:18 a síce ho bodovo dohnali v tabuľke, no víťazom devätnásteho ročníka nadnárodnej súťaže sa stali Češky. Pre zverenky trénera Jana Beňadika teraz začína najdôležitejšia časť sezóny, národné play-off. Ich súperom v semifinále bude ŠŠK Prešov. Prvý duel série hranej na dve víťazstvá sa odohrá v nedeľu deviateho mája o 17.30 hod. v Michalovciach.

Michalovčanky odštartovali naháňačku za šesťgólovým mankom výborne. Rýchlo viedli 2:0, 3:1, aj 5:3, potom sa ale k slovu dostali aj hostky. Tie vyrovnali priebeh duelu a za stavu 5:5 si v pätnástej minúte michalovská lavička zobrala svoj prvý oddychový čas. Po ňom Kostelná prvýkrát dostala Most do vedenia. Iuventa naklonila misky váh na svoju stranu v 26. minúte zásluhou Premovičovej, po následnom presnom zásahu Kompaniecovej viedla 10:8. Posledné slovo ale patrilo v prvom polčase hostkám, konkrétne Stříškovej, ktorá päť sekúnd pred koncom skorigovala na polčasových 10:9.

Úvod druhého dejstva vyšiel lepšie Mostu. Holejová síce upravila hneď na začiatku polčasu na 11:9, hostky však Maňákovou a Stříškovou rýchlo vyrovnali. Následne ich Eksteinová so Smetkovou dostali do dvojgólového vedenia, na čo reagovala domáca lavička ďalším oddychovým časom. Hneď po ňom Iuventa zrovnala na 14:14 a oddychový čas si bral aj tréner Mostu Jiří Tancoš. Po ňom sa začala naťahovačka o každý jeden gól, čo vyhovovalo českému tímu. Ten Iuventu nepustil do gólového trháku a síce prehral 18:19, no po tretíkrát sa jeho hráčky mohli tešiť zo zisku pohára v nadnárodnej súťaži.

MŠK Iuventa Michalovce – DHK Baník Most 19:18 (10:9)
Pok. hody: 3/3 – 5/3. Vylúčené: 3 – 3. Rozhodovali: Baďura a Ondogrecula. Divákov: 17.
MŠK IUVENTA: Kordowiecká, Jablonská – Klučková 3/3, Štefaniková, Dmytrenková, Rebičová, Trifuovičová 1, Trúnková 2, Kohučová, Holejová 4, Godečová 1, Bajčiová, Radovičová 1, Premovičová 1, Kompaniecová 6, Dulinová.
DHK BANÍK: Bezpalcová, Mullnerová – Borovská, Stříšková 4/2, Andrýsková 2, Šustková, Šípová, Mikulčíková 1, Cholevová, Eksteinová 1/1, Smetková 1/1, Smetková 2, Maňáková 2, Poláková, Kostelná 2, Zachová 4, Mikulášková.

Reprezentácia

Prvé víťazstvo kadetiek, zdolali Guineu

Slovenské hádzanárske reprezentantky sa na IX. majstrovstvách sveta hráčok do 18 rokov v severomacedónskom Skopje dočkali víťazstva vo svojom piatom