Po dvoch prehrách bez šance na európsky šampionát

Hádzanárske kadetky Slovenska si na turnaji v srbskom Belehrade, na ktorom sa bojuje o jedinú miestenku na ME 2023 nielen pre vekovú kategóriu do 17, ale aj do 19 rokov, pripísali dve prehry a definitívne zhasla ich nádej na jej zisk. Zverenky trénera Petra Pčolu po pondelkovej prehre s domácimi Srbkami (20:30) nestačili v utorok ani na Islanďanky, nad ktorými vyhrali prvý polčas 15:14, ale po záverečnom hvizde odchádzali z palubovky ako zdolané po výsledku 26:29. Mladé Slovenky už nemajú pred záverečným vystúpením vo štvrtok od 15.30 h so slovinskými rovesníčkami šancu vybojovať si udržanie v elitnej kategórii. My len dodajme, že v kádri má Iuventa dvojnásobné zastúpenie v podobe brankárky Barbory Jakubíkovej a spojky Lujzy Čižmarikovej.

Výsledky – turnaj o účasť na ME 2023 – Belehrad (Srb.)
Slovensko – Srbsko 20:30 (10:16)
Zostava a góly SR: Bronišová, Jakubíková – A. Kormanová 2, Kucserová 1, Walterová 2, Brnová 2, Volnerová 2, Bačenková 2, Hornyák, Kohút, Palušová 2, Novosadová, R. Šalatová 6, Kormúthová, Kužmová 1, Čižmáriková
pok. hody: 3/2 – 4/4, vylúčené: 6 – 5, rozhodovali: Antašev a Musatov (obaja Rus.)

Hlas:
Peter Pčola (tréner kadetiek SR):Dnes sme vôbec nenadviazali na výkony, ktoré sme predviedli na poslednom spoločnom turnaji v Poľsku. V obrane nám chýbala potrebná agresivita a a najmä sme si vôbec navzájom nepomáhali. Celkovo sme hrali až príliš individuálne. Naša jediná šanca na úspech je hrať kolektívne a dodržiavať herný systém. Žiaľ, do turnaja sme vstúpili najhorším možným spôsobom. Máme pred sebou ešte dva zápasy a pevne verím, že v nich dievčatá ukážu diametrálne odlišný výkon ako dnes.“

Slovensko – Island 26:29 (15:14)
Zostava a góly SR: Bronišová, Jakubíková – A. Kormanová 1, Kucserová 2, Walterová 2, Brnová 2, Volnerová 1, Bačenková 11, Hornyák, Kohút, Palušová 2, Novosadová, R. Šalatová 5, Kormúthová, Kužmová, Čižmáriková
pok. hody: 7/6 – 1/1, vylúčené: 3 – 3, rozhodovali: Met. Ilievski a Mih. Ilievski (obaja Sev. Maced.), 100 divákov

Hlas:
Peter Pčola (tréner kadetiek SR): „Aj napriek prehre musím dievčatá pochváliť za predvedenú hru. Kým sme vládali, tak sa Islanďanky veľmi ťažko presadzovali cez našu aktívnu obranu. Tá nás však stála veľa síl, ktoré nám v závere zápasu chýbali. Sami sme sa presvedčili o tom, ako je dôležité pracovať na kondícii už v mládežníckych kategóriách. Pre nás je dôležité hrať čo najviac takýchto vyrovnaných medzinárodných stretnutí, aby sme sa posunuli ďalej.“

Dorastenky

Ocenenie pre naše dorastenecké výbery

V polčasovej prestávke sobotňajšieho zápasu druhého kola MOL ligy medzi MŠK Iuventa Kochalovce a Házená Kynžvart môžete sledovať slávnostný akt