Šaľa novým lídrom MOL ligy

Hádzanárky HK Slovan Duslo Šaľa potvrdili dobrú formu aj v sobotňajšom šlágri 7. kola MOL ligy žien 2022/2023, v ktorom si udržali doterajšiu stopercentnú bilanciu. Zverenky trénera Petra Pčolu si poradili pred peknou návštevou 1200 divákov s úradujúcim slovenským šampiónom MŠK Iuventa Michalovce tesne 30:29.

Šalianky už po štvrťhodine hry viedli 10:3 a sedemgólový rozdiel v ich prospech svietil na ukazovateli skóre aj pri odchode družstiev na prestávku (17:10). Zemplínčankám však vyšiel vstup do druhého dejstva, keď za osem minút znížili na 17:18. Vyrovnať sa hostkám podarilo po trojgólovej šnúre na 27:27. Ščípová a Somogyiová gólmi v 57., resp. 58. min na 30:28 získali pre domáce tesné vedenie, na čo hostky zareagovali už len znížením. Šaľa sa v tabuľke dostala na čelo. Druhé je družstvo DHC Slavia Praha, ktoré sa v prvom polčase duelu v Stupave potrápilo, ale po zmene strán dovolilo domácim streliť len dva góly. Prvýkrát v II. polčase inkasovali Pražanky až v čase 55:41 min. Hráčky Slavie vyhrali vysoko 32:17. Dvojciferné víťazstvo dosiahli aj hádzanárky Kynžvartu, ktoré deklasovali českého vicemajstra DHC Plzeň 35:25 a po troch dueloch bez výhry zabodovali naplno. V zostávajúcich dvoch súbojoch sa z tesných víťazstiev tešili hosťujúce kluby. Sokol Písek otočil zo štvorgólového polčasového manka zápas v Olomouci (31:30) a Zlín dosiahol druhé víťazstvo za sebou, o ktorom rozhodla v 58. min Herbočková gólom na 19:18 na palubovke DHC Sokol Poruba.

Výsledky sobotňajších stretnutí 7. kola MOL ligy žien 2022/2023:
HK Slovan Duslo Šaľa – MŠK Iuventa Michalovce 30:29 (17:10)
Najviac gólov: Somogyiová 8, Ščípová 4/1, Pócsíková a Tulipánová po 3, D. M. Vargová a Trepáčová po 3/2 – Kompaniecová 10/4, Dvorščáková 7, Wollingerová 4
pok. hody: 9/5 – 4/4, vylúčené: 4 – 6, rozhodovali: Haščík a R. Sivák (obaja SR), 1200 divákov

AHT HC Tatran Stupava – DHC Slavia Praha 17:32 (15:17)
Najviac gólov: L. Kovácsová 6/2, Bahorecová a Jagodič po 3 – Weisenbilderová 7/3, Motejlová 5, Holečková a Míšová po 4
pok. hody: 3/2 – 8/6, vylúčené: 4 – 3, rozhodovali: M. Baďura a Chudoba (obaja SR), 180 divákov

Házená Kynžvart – DHC Plzeň 35:25 (18:9)
Najviac gólov: V. Dvořáková 8/3, Patrnčiaková 6 – V. Galušková 8/1

DHK Zora Olomouc – Sokol Písek 30:31 (20:16)
Najviac gólov: Kuxová 9/3 – M. Svobodová a Stellnerová po 6, E. Svobodová 6/1, Korešová 6/2

DHC Sokol Poruba – Handball Club Zlín 18:19 (9:9)
Najviac gólov: Konečná 6 – Daňková 6/5