Slovenky proti Slovinsku s výhrou a prehrou

Kategórie

V Šali odohrali dvojzápas aj slovenské reprezentantky, ktoré privítali účastníka posledných majstrovstiev Európy Slovinsko. Slovenky s popredným európskym tímom najskôr prehrali 20:31, v odvete ho ale dokázali zdolať 31:25. Náš klub reprezentovali spojka Alena Dvorščáková a kridelníčka Martina Popovcová. Dvorščáková strelila v prvom zápase tri góly, v druhom vyšla gólovo naprázdno. Popovcová v piatok zaznamenala dva góly, v sobotu štyri.

Slovensko – Slovinsko 20:31 (11:15)
Zostava a góly SR: Ivanytsia, Furgaláková, Oláhová – Trúnková 1, Györiová, Königová, Popovcová 2, Pénzes, L. Ratvajská 1, Bujnochová 1, Bajčiová 1, Holejová, Habánková 1, Lancz 10/6, Škoricová, Dvorščáková 3, Ščípová, D. M. Vargová

Najviac gólov za Slovinsko: Stanková 6/1, Ljepojová a Gomilarová-Zickerová po 5
pok. hody: 6/6 – 2/2, vylúčené: 4 – 4, rozhodovali: Haščíková a Kellner (obe SR), 800 divákov

Peter Pčola (asistent trénera SR): “Myslím si, že nám chýbala agresivita v obrane a disciplína v útoku. Príliš veľa gólov sme dostávali cez stred, chýbali nám prerušenia v obrane, nemali sme pod kontrolou ich pivotku. Nevedeli sme to zavrieť v strede. Mrzí ma, že sme počas týždňa pracovali na rôznych variantoch obrany, ale nedokázali sme to preniesť do zápasu. V útoku sme sa ťažšie presadzovali. Keď sme si šance aj vypracovali, dosť sme ich pozahadzovali. Jediná aktívna spojka bola Lancz, ktorej zápas vyšiel. Ťažko sa hrá proti takému súperovi, keď nepodá nadpriemerné výkony viac hráčok.”

Barbora Lancz (spojka SR a najlepšia strelkyňa): “Odohrali sme zaujímavý zápas, ktorý nám síce nevyšiel výsledkovo, ale aspoň vieme, na čom máme pracovať. Verím, že v odvete to bude z našej strany oveľa lepšie. Musíme sa si dať pozor v strede obrany, lebo sme dostali veľa gólov z diaľky. V útoku potrebujem zlepšiť pohyb, robiť viac krížov, aby sme boli úspešnejší.”

Veronika Habánková (spojka SR): “Výsledok nie je pre nás priaznivý, ale my sa máme stále čo učiť. Slovinky patria do top 10 v Európy. Musíme sa poučiť z chýb v dnešnom dueli a verím, že v sobotu to bude lepšie.”

Slovensko – Slovinsko 31:25 (13:13)
Zostava a góly SR: Ivanicjová, Furgaláková, Oláhová – Trúnková 4, Györiová, Königová, Popovcová 4, Pénzes 1, L. Ratvajská, Bujnochová 2, Bajčiová 1, Holejová 5, Habánková 4, Lancz 9/4, Škoricová 1, Dvorščáková, Ščípová, D. M. Vargová
Najviac gólov za Slovinsko: Novaková a Barukčičová po 4
pok. hody: 4/4 – 1/0, vylúčené: 3 – 4, ČK: 35. Ljepojová (Slovin.) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Budzák a Záhradník (obaja SR), 650 divákov

Hlasy:
Martina Popovcová (krídelníčka SR): “Z našej strany to bol podstatne lepší výkon. Bolo to náročné na koncentráciu, ale plnili sme pokyny trénera a myslím si, že sme to zvládli. V obrane sme hrali dostatočne agresívne a darilo sa nám v útoku premieňať šance.”

Adriána Holejová (spojka SR): “Do odvety sme išli so zámerom zlepšiť obranu, hrať v nej kompaktnejšie a v útoku dodržiavať systém a dbať na detaily, ktoré nám v piatok chýbali. Mne sa dnes hralo oveľa lepšie.”

Alexandra Ivanicjová (brankárka SR): “Už výsledok ukazuje, že sme odvetu zvládli lepšie. Dievčatá hrali v obrane agresívne, a tak sa aj mne lepšie chytalo.”

Autor: slovakhandball.sk

Viac na preskúmanie

Dorastenky

Dorastenky štartujú v nedeľu v Malackách

Nasledujúci víkend odštartujú svoje súťaže aj naše dorastenecké tímy. Tie sa v prvom kole predstavia na pôde deleného tímu Malacky/Rohožník. Najvyššie

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.