Na úvod turnaja tesná prehra s Lublinom

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce prehrali vo svojom úvodnom vystúpení na domácom turnaji O pohár mesta Michalovce s poľským vicemajstrom MKS FunFloor Lublin tesne 23:26, keď po polčase viedli 13:12. Turnaj pokračuje druhým hracím dňom v piatok jedenásteho augusta, kedy sa odohrajú až tri zápasy. Už od 10.30 hod. nastúpi MKS FunFloor Lublin proti maďarskému Alba Fehervár. O 15.45 hod. si zmerajú sily český majster DHC Slavia Praha s ukrajinskou Galyčankou Ľvov a od 18.00 hod. príde na rad duel nášho tímu s Fehervárom. Turnaj následne bude pokračovať aj v sobotu a v nedeľu.

Súboj slovenského a poľského vicemajstra na úvod turnaja priniesol vyrovnanú hádzanú, v ktorej rozhodovali maličkosti. Tie nakoniec hrali pre poľský tím, ktorý bol efektívnejší v koncovke a taktiež v premieňaní pokutových hodov. Michalovčanky zahodili až päť… V prvom polčase sa družstvá striedali v tesnom vedení, ktoré si nakoniec ustrážili Michalovčanky. Tie ale oň prišli na začiatku druhého polčasu, odkedy zobral opraty duelu do svojich rúk Lublin. Iuvente sa síce tri minúty pred koncom podarilo vyrovnať na 22:22, Lublin ale kontroval štyrmi gólmi v rade a definitívne tak zlomil michalovský odpor.

MŠK Iuventa Michalovce – MKS FunFloor Lublin 23:26 (13:12)
Pok. hody: 9/4 – 7/4. Vylúčené: 2 – 5. Rozhodovali: Palovčák a Vydra. Divákov: 180.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská – Kowaliková 1, Radovičová 7/2, Bačenková 2, Wollingerová, Rebičová 2, Klučková 2, Kompaniecová 3/2, Habánková, Soskyda, Popovcová 2, Dorsz 4, Kohučová, Krivokapičová.
MKS FUNFLOOR: Wdowiak, Gawlik – D. Wieckovská, Tomczyk 2, M. Wieckovská 2, Posawec 4, Pasztuszka 1, Szynkapur 3, Pietras 2, Balsam 2/1, Kovařová 1, Szczepaniak, Masna 1, Noga 2, Achruk 5/3, Wicik 1.

Tréner MŠK Iuventa Peter Kostka: “Čelili sme veľmi kvalitnému súperovi, ktorý nás preveril po každej stránke. Chceli sme samozrejme vyhrať, no aj som si chcel veľa vecí skúsiť. Chcel som vidieť ako bude fungovať spolupráca Kompaniecovej s Rebičovou v obrane. Chcel som vidieť, ako zvládne Dorsz pozíciu tri – štyri v obrane. Chcel som vidieť spoluprácu Wollingerovej s Bačenkvou. Malo to kopec pozitív, ale aj negatív. Zápas rozhodol úvod druhého polčasu. Nevyriešili sme niekoľko situácii správne. Jednoducho sme mali byť efektívnejší. Zápas ukázal, že potrebujeme ešte jedného pivota. Druhým faktorom prehry je päť zahodených sedmičiek. Keď niekto zahodí päť sedmičiek, nemôže s takýmto súperom vyhrať

Ďalší program turnaja: Piatok 11. august: MKS FunFloor Lublin – Alba Fehervár (10.30 hod.), DHC Slavia Praha – Galyčanka Ľvov (15.45 hod.), Alba Fehervár – MŠK Iuventa Michalovce (18.00 hod.). Sobota 12. august: MŠK Iuventa Michalovce – Galyčanka Ľvov (10.30 hod.), MKS FunFloor Lublin – DHC Slavia Praha (15.45 hod.), Alba Fehervár – Galyčanka Ľvov (18.00 hod.). Nedeľa 13. august: DHC Slavia Praha – Alba Fehervár (9.45 hod.), Galyčanka Ľvov – MKS FunFloor Lublin (13.30 hod.), MŠK Iuventa Michalovce – DHC Slavia Praha (15.45 hod.).