Predstavujeme účastníkov turnaja O pohár mesta Michalovce

Kategórie

Už dnes, čiže vo štvrtok desiateho augusta od 18.00 hod., štartuje súbojom slovenského a poľského vicemajstra MŠK Iuventa Michalovce a MKS FunFloor Lublin druhý ročník turnaja O pohár mesta Michalovce. Okrem týchto dvoch celkov na turnaji štartuje aj český majster DHC Slavia Praha, maďarský Alba Fehervár KC a ukrajinská Galyčanka Ľvov. My sme sa pozreli krátko pred štartom turnaja na jednotlivých zahraničných účastníkov turnaja.

Našim prvým súperom na turnaji bude poľský MKS FunFloor Lublin. Ide o 22-násobného majstra krajiny a 11-násobného víťaza národného pohára. Lublin slávil v minulosti úspechy aj na medzinárodnom poli. Je dvojnásobným štvrťfinalistom Ligy majstrov, víťazom Pohára EHF (2000/01), či Challenge Cupu, ktorý je predchodcom EHF Európskeho pohára (2017/18). Zaujímavá konfrontácia sa črtá pri našej hráčke Marianne Rebičovej. „Mery“ práve s Lublinom vlani slávila striebornú medailu. Lublin zostáva v posledných rokoch v tieni Lubinu, aktuálneho majstra, ktorý reprezentuje Poľsko aj v Lige majstrov. MKS FunFloor vlani účinkoval v Európskej lige, kde skončil v druhom kole na maďarskom Siofoku. Aj v tejto sezóne budú hrať hráčky poľského vicemajstra túto súťaž. Zaujímavosťou je, že budú v treťom kole čeliť srbskému ŽORK Jagodina, ktorý hral u nás vlani v lete. V tíme je aj česká reprezentantka Sára Kovářová. Trénerkou tímu je Edyta Majdžinská.   

Brankárky: Karolina Osowska, Paulina Wdowiak, Weronika Gawlik.
Pivotky: Aleksandra Olek, Joanna Andruszak, Maria Szczepaniak, Patrycja Noga.
Krídla: Daria Szynkaruk, Julia Pietras, Magda Balsam, Oktawia Plominska.
Spojky: Aleksandra Tomczyk, Dominika Wieckowska, Edyta Byzdra, Julia Zagrajek, Karolina Wicik, Kinga Achruk, Magda Wickowska, Michalina Pastuzska, Paulina Masna, Romana Rozsak, Sara Kovářová (Česká republika), Stela Posavec.

Galyčanka Ľvov, aktuálny účastník najvyššej poľskej Superligy a víťaz ukrajinského pohára, je jedným z dvoch našich nedávnych premožiteľov v európskom pohár, ktorý sa predstaví na turnaji. Ukrajinky si s našim tímom poradili v treťom kole EHF Európskeho pohára v sezóne 2021/22. Vonku sme prehrali 22:27, na postup nám následne nestačilo domáce víťazstvo 22:18. Galyčanka sa následne dostala až do semifinále pohára, teda rovnako, ako sme to dokázali v minulej sezóne my. Kvôli vojnovému konfliktu vo svojej krajine účinkovala Galyčanka v minulej sezóne v poľskej Superlige, predtým bol kandidátom aj na účastníka v MOL lige. Je aktuálnym víťazom ukrajinského pohára, ktorý vyhrala po šiestykrát. Takisto je osemnásobným majstrom svojej krajiny.

Brankárky: Anna Stadnyk, Mariia Poliak, Maryna Valieva, Tetiana Mykoliuk.
Pivotky: Iryna Prokopiak, Kateryna Hajduk.
Krídla: Vanessa Lakatoš, Anastasia Tkač, Kateryna Kozak, Liudmyla Martyniuk, Maryna Konovalova, Julia Hutnyk.
Spojky: Diana Dmytršin, Karina Zdrila, Kristina Sorokina, Mariana Markevych, Olesia Diačenko, Sofia Holinska, Tetiana Poliak, Vladyslava Slobodian.

Druhým tímom, ktorý sa predstaví na turnaji a v nedávnej minulosti nás vyradil z európskeho pohára je maďarský Alba Fehérvár. Ten si s nami poradil v dueloch tretieho kola Pohára EHF v sezóne 2016/17 (23:8 a 19:27). Vlani obsadil v silnej maďarskej lige ôsme miesto. V minulosti ale patril aj medzi hlavných vyzývateľov maďarskej špičky – Gyoru a Ferencvárosu Budapešť. Je víťazom EHC Cupu (2004/05), semifinalista tohto pohára (2001/02, 2013/14) a víťaz maďarského pohára (2005/06). Trénerom tímu je Roland Horváth.

Brankárky: Laura Orbán, Nikolett Tóth, Kubina Molli.
Pivotky: Nikolett Dubán, Viktória Tako, Bettina Kocsis, Luca Kover.
Krídla: Laura Tolnai, Bea Bojtoš, Borbálla Besszer, Milica Andjušic (Čierna Hora).
Spojky: Sára Afentaler, Bruna Zrnič (Chorvátsko), Sonja Szemeš, Linda Utasi, Tamara Smbatian (Ukrajina), Reka Sulyok.

Jediným majstrom, ktorý sa v Michalovciach tento víkend predstaví je Slavia Praha. Tá po desiatich rokoch zosadila z českého trónu Baník Most. Slavia je podobne ako my tradičným účastníkom MOL ligy. Vlani obsadila piate miesto, keď skončila tesne za nami. Všetko si ale vynahradila v play-off. Získaný titul na jar tohto roka je pre „zošívané“ už štrnástym, Slavia dvakrát vyhrala aj MOL ligu (2009/10 a 2010/11). V roku 1960/61 vyhrala PMEZ (predchodca Ligy majstrov). Trénerom tímu je Daniel Čurda.

Brankárky: Petra Kudláčková, Michaela Malá, Vendula Vrbková.
Pivotky: Karolina Pejšová, Barbora Vavroušková, Adéla Zimová.
Krídla: Barbora Doležalová, Vendula Fryčáková, Adriana Míšová, Nikola Motejlová, Tereza Mulačová, Adéla Novotná, Michaela Soukupová, Nikola Švihnosová.
Spojky: Julie Franková, Veronika Holečková, Denisa Holeňáková, Eliška Jirásková, Alexandra Koubová, Sandra Mullerová, Tereza Vostárková, Martina Weisenbilderová.

Viac na preskúmanie

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.