V súboji majstra s vicemajstrom výhra DAC

Hneď prvé kolo MOL ligy prinieslo šláger v podobe duelu obhajcu prvenstva a aktuálneho slovenského majstra HC DAC Dunajská Streda a slovenského vicemajstra MŠK Iuventa Michalovce. Na Žitnom ostrove sa nakoniec po výhre 31:28 tešili domáce hráčky.

Dvadsiaty druhý ročník MOL ligy odštartoval v sobotu štyrmi zápasmi. Tešila sa aj Šaľa, ktorá na domácej pôde zdolala Hodonín 31:23, hoci po prvom polčase prehrávala 12:16. Hostky po zmene strán zvýšili na 17:12, ale následne sa pri presilovke nakopol šaliansky stroj. O dvanásť minút neskôr bolo už 24:19 pre Duslo, ktoré potom doviedlo súboj do víťazného konca (31:23). Tri konfrontácie medzi českými tímami priniesli vyrovnané duely. V televíznom stretnutí pred kamerami ČT sport si body podelili úradujúci národný šampión DHC Slavia Praha s bronzovým medailistom DHK Zora Olomouc 25:25. Dvanásťgólový koncert predviedla kanonierka Iveta Korešová, ale jej Sokolu Písek to na triumf nestačilo, hoci sa 77 sekúnd pred koncom dostal práve jej zásluhou do vedenia. V poslednej minúte vyrovnala Tereza Michalcová na konečných 27:27. Dva body zostali v Zlíne, ktorého hádzanárky pokorili DHC Plzeň 26:23 aj vďaka šesťgólovému príspevku novej slovenskej posily Melani Jagodičovej. V druhom nedeľňajšom stretnutí uspel český vicemajster DHK Baník Most, ktorý sa na palubovke DHC Sokol Poruba v úvode pomalšie rozbiehal, ale napokon dosiahol očakávané víťazstvo 30:23 (13:11). Hostkám gólovo najviac pomohli nové akvizície Ogonovszká (7) a Zachová (6/1).

Výsledky 1. kola MOL ligy
HK Slovan Duslo Šaľa – HK Hodonín 31:23 (12:16)
Najviac gólov: Pócsíková 8/6, B. Königová 6, D. M. Vargová 5 – Víchová 9, Drexlerová 4/1, Krejčíková a Nováková po 3
pok. hody: 8/6 – 2/1, vylúčené: 3 – 4, ČK: 21. Ščípová (Šaľa), rozhodovali: Papaj a Mar. Nagy, 450 divákov

DHC Slavia Praha – DHK Zora Olomouc 25:25 (9:12)
Najviac gólov: Míšová 5, Vavroušková 4, Švihnosová 4/3 – Malinová 6/5, Kubálková a Možíšová po 4

TJ Sokol Písek – Házená Kynžvart 27:27 (12:14)
Najviac gólov: Korešová 12/6, Zelenková a Velková po 4 – Bezrukovová 5/1, N. Némethová 5/3, Tesařová, Patrnčiaková, Dresslerová a Kapusniaková po 3

Handball club Zlín – DHC Plzeň 26:23 (14:12)
Najviac gólov: Jagodič 6, Ševčíková 5, Kříčková a Štipčáková 4 – D. Galušková 5, Fenclová 5/1, Panošková, Schreibmeierová po 3.

HC DAC Dunajská Streda – MŠK Iuventa Michalovce 31:28 (14:13)
Najviac gólov: R. Bíziková 9/1, Juhosová 7, Policarpová Santosová a Desortová po 4 – Habánková 5, Paľová-Rebičová, Popovcová a Kowaliková po 4
Pok. hody: 4/3 – 3/3, vylúčené: 3 – 6, rozhodovali: Jánošíková a Bočáková (obe SR), 352 divákov

DHC Sokol Poruba – DHK Baník Most 23:30 (11:13)
Najviac gólov: Ulmanová 5, Farářová 5/1, Demlová a Hiraldová 4 – Ogonovszká 7, Zachová 6/1, Stříšková a Jestříbková po 4.

Dorastenky

Dorastenky v nedeľu v Šali

Cez víkend budú v hre opäť aj naše dorastenky. Tie sa v rámci deviateho kola nadstavbovej časti o 1. až 6. miesto predstavia

Ženy

Ženský turnaj v Chemkostav aréne

V našej aréne sa od piatka pätnásteho do nedele sedemnásteho decembra uskutoční medzinárodný turnaj za účasti štyroch tímov zo štyroch krajín.