DAC potvrdil pozíciu, Iuventa sa nedostala do tempa

Kategórie

Ako sa uplynulá sezóna skončila, tak sa aj začala. Radosťou na Žitnom ostrove. Dôležité víťazstvo v šlágri slovenských tímov MOL ligy dosiahli hádzanárky HC DAC Dunajská Streda, ktoré si na palubovke Mestskej športovej haly v nedeľňajšom 1. kole poradili s MŠK Iuventa Michalovce 31:28 (14:13) a najlepším spôsobom vykročili za obhajobou prvenstva v spoločnej slovensko-českej súťaži žien 2023/2024.

Sme maximálne spokojní. V príprave sme mali rôzne problémy, naše výkony boli kolísavé a nevedeli sme, ako to bude v úvode sezóny, ale pôsobili sme dobrým dojmom. Vedeli sme, že to bude boj a hráčky Iuventy nám nič nedarujú. V šatni odznelo, že nastúpime na palubovku ako úradujúce majsterky. Chceli sme to potvrdiť a ukázať, že nebudeme rozdávať body. Podarilo sa nám to, takže sme veľmi radi,” uviedla asistentka trénera HC DAC Silvia Priklerová, ktorá v klube zároveň zastáva aj post športovej riaditeľky. V prvom polčase sa tímy vystriedali vo vedení a na prestávku išiel DAC s jednogólovým náskokom, ktorý následne zveľaďoval. Povedali sme si, aby sme pokračovali v nastúpenom trende. Mali sme výbornú obranu so spoľahlivou brankárkou Magerovou. V útoku sme hrali dravo, čo spolu s defenzívou rozhodlo.” Dunajskostredčanky prišli krátko pred sezónou o svoju najlepšiu strelkyňu Beatrix Élőovú, ale v nedeľu ju nahradili krídelníčky Réka Bíziková s Katou Juhosovou, autorky dovedna 16 gólov (9+7) do siete Iuventy. “Teraz hráme s praváčkou na pravej spojke, takže je tam lepšia dohrávka lôpt do krídla. Zdá sa, že naše krídelníčky zobrali na seba vodcovskú rolu. Teší ma, že to ukázali na palubovke a dokazujú to stále,” doplnila Priklerová.

Kouč Zemplínčaniek Peter Kostka nebol spokojný s predvedeným výkonom, ale jeho zverenky sa napriek tomu zo zjavne beznádejného stavu dostali v závere do hry o bodový zisk, keď zo sedemgólového manka znížili rozdiel na jediný gól. Otočiť skóre vo svoj prospech a ani vyrovnať sa im už nepodarilo. “Počas celého stretnutia sme sa nedostali do optimálneho tempa. Z našej strany tam nebola dostatočná kvalita, nehrali sme kompaktne a chýbala mi tam emócia. Dunajská Streda ukázala väčší hlad po víťazstve a vyhrala zaslúžene,” nespokojne skonštatoval Kostka, ktorý si nevedel vysvetliť ani príliš veľkú nervozitu jeho hráčok. “Nerozumiem tomu, lebo sme mali dobrú prípravu i kvalitné zápasy, ale na tento duel sme sa nenastavili optimálne.”

Autor: slovakhandball.sk

Viac na preskúmanie

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.