Víťazstvo Mostu nad Šaľou, Dunajská Streda znova víťazne

Po dvoch stredajších predohrávkach mala spoločná slovensko-česká liga hádzanárok 2023/2024 v sobotu na programe zostávajúce štyri duely 14. kola. Slovenské tímy boli úspešné spolovice. Prvý úspech v novom kalendárnom roku dosiahli hráčky HC DAC Dunajská Streda, ktoré aj bez Eriky Rajnohovej či Réky Bízikovej deklasovali domáci Zlín 43:25 a pretrhli trojzápasovú šnúru bez výhry. Pri streleckej chuti boli najmä maďarské legionárky Barbara Sáriová (11) a Kata Juhosová (9), autorky dovedna 20 gólov. DAC sa v tabuľke dostal na 2. priečku.

Hádzanárky HK Slovan Duslo Šaľa zase prišli o víťaznú sériu trvajúcu tri duely. Prestrihli im ju súperky z DHK Baník Most, ktoré využili domáce prostredie a nad zverenkami trénera Petra Pčolu triumfovali 35:28. Domáce mali v priebehu druhého polčasu už dvojciferný náskok, Šalianky však potom znížili na rozdiel šiestich gólov (24:30), ale otočiť vývoj už nedokázali. Pred Šaľu sa v tabuľke na šieste miesto dostal Sokol Písek. Družstvo vedené najlepšou kanonierkou súťaže Ivetou Korešovou (12 gólov) zdolalo doma DHC Plzeň 33:27. Na svojej palubovke zabral aj DHK Zora Olomouc, keď z dvoch výsledkovo rovnakých polčasov vzišla výhra nad posledným HK Hodonín 40:24 a posun na ôsme priečku. Lídrom súťaže sú naďalej hráčky MŠK Iuventa Michalovce, ktoré majú pred trojicou prenasledovateľov Dunajská Streda, Most, Kynžvart trojbodový náskok a aj dohrávku v Porube (streda 31. marec) k dobru.

Výsledky sobotňajších stretnutí 14. kola MOL ligy žien 2023/2024:
DHK Baník Most – HK Slovan Duslo Šaľa 35:28 (18:9)
Najviac gólov: Stříšková 8, Somionková 6, Zachová 6/1 – Ščípová 10, Pócsíková 7/5, Pastoreková 3
Pok. hody: 1/1 – 5/5, vylúčené: 2 – 0, rozhodovali: Bareš a Háza (obaja ČR), 607 divákov

Handball club Zlín – HC DAC Dunajská Streda 25:43 (13:23)
Najviac gólov: Kříčková 7, Filípková 6/1, Herbočková a Polomíková po 3 – Sáriová 11/3, Juhosová 9, Desortová 6
Pok. hody: 3/1 – 4/3, vylúčené: 0 – 5, rozhodovali: Bubeníček a Petruška (obaja ČR), 456 divákov

DHK Zora Olomouc – HK Hodonín 40:24 (20:12)
Najviac gólov: Machačová 10, Malinová 5, Protivánková 4, Jansová 4/2 – Kalinová 8/2, Krejčíková 5, Štipčáková 3, Drexlerová 3/1

TJ Sokol Písek – DHC Plzeň 33:27 (14:12)
Najviac gólov: Korešová 12/3, Kocová a M. Svobodová po 5 – V. Fenclová 6/2, Schreibmeierová, Drozdová a Panošková po 4

Dorastenky cez víkend v Žiline

Naše dorastenecké tímy začnú cez nasledujúci poslednú tretinu zápasov nadstavbovej časti. V jedenástom kole skupiny o 1. až 6. miesto sa predstavia