Deväť gólov Adriany Holejovej do siete Achenheimu

Hádzanárky OGC Nice po siedmich ligových prehrách za sebou zabrali v najvyššej francúzskej súťaži naplno. S tímom Achenheim Truchtersheim si poradili 28:22, na čom mala najväčšiu zásluhu slovenská spojka Adriána Holejová, ktorá sa počas 45 minút na palubovke štrnásťkrát odhodlala k zakončeniu a v deviatich prípadoch sa tešila aj z gólu. Družstvo Nice sa zásluhou prvého bodového zisku od 20. októbra vyšvihlo vo vyrovnanej tabuľke z predposledného trinásteho na deviate miesto.

V Lige majstrov dosiahol dôležité víťazstvo nórsky obhajca prvenstva Vipers Kristiansand na palubovke maďarského Ferencvárosu, s ktorým si zverenky trénera Tomáša Hlavatého poradili 35:27. Pri domácej prehre Budučnosti Podgorice s Odense (17:33) zaznamenala pivotka Budučnosti Ivana Godečová dva góly. V Európskej lige chorvátska Lokomotiva Záhreb nestačila doma na francúzsky Chambray Touraine (22:29), Nikoleta Trúnková vyslala na bránku súpera dve strely. V Poľsku sa Jaroslaw presadil v rozstrele proti Kaliszu (23:23, 4:3), Natalia Dmytrenková skórovala štyrikrát a v zostave figurovala aj brankárka Weronika Kordowiecká. Nórsky Kristiansand pod vedením trénera Tomáša Hlavatého nešetril v najvyššej domácej súťaži Molde, ktorý zdolal presvedčivo 34:20 a bez zaváhania je na čele. V dohrávke českej extraligy mužov Zubří rozstrieľalo Strakonice 46:26. Mužstvo trénera Petra Dávida sa v tabuľke posunulo na 7. miesto.

Ženy

Desaťgólové víťazstvo nad Zlínom

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce sa vrátili na víťaznú vlnu, keď v zápase osemnásteho kola MOL ligy zdolali na vlastnej pôde Handball

Dorastenky

Dorastenky cez víkend v Žiline

Naše dorastenecké tímy začnú cez nasledujúci poslednú tretinu zápasov nadstavbovej časti. V jedenástom kole skupiny o 1. až 6. miesto sa predstavia