Staršie dorastenky zdolali Dunajskú Stredu

Kategórie

Staršie dorastenky michalovskej Iuventy zdolali v desiatom kole nadstavbovej časti skupina o 1. až 6. miesto HC DAC Dunajská Streda 29:22 a upevnili si tak prvé miesto v tabuľke. Menej sa už darilo mladším dorastenkám, ktoré v súboji tabuľkových susedov podľahli HC DAC hladko 26:34. V najbližších dvoch kolách sa Michalovčanky predstavia vonku a to v Žiline a Stupave.

Mladšie dorastenky
MŠK Iuventa Michalovce – HC DAC Dunajská Streda 26:34 (11:13)
Pok. hody: 2/1 – 3/2. Vylúčené: 8 – 3. Rozhodovali: Palovčák a Gedeon.
MŠK IUVENTA: Lazorak – Osipčáková 2, Mirmanová, Cuperová 7, Sopúchová 4, Čurmová, Horňáková, Padová 3, Farkašová, Vrábeľová, Babinčáková 1, A. Kamberovič 9/1.
HC DAC: Jovnašová, Csémyová – Hrabovská 5, Csánóová 4, Molnárová, Komlós 4, Kiss 3, Gányi 1, Fuzik, Somogyi 11/2, Bartalos 1, Csepregy 5.

Tréner Miroslav Tóth: “Nemyslím si, že výsledok odzrkadľuje priebeh zápasu. V závere sme zahodili niekoľko šancí, dopustili sme sa aj zbytočných vylúčení. Súper nám tak gólovo odskočil. Prehrali sme, no v našej hre som videl aj pozitíva, od ktorých sa môžeme odraziť do zvyšných zápasov sezóny.”

Staršie dorastenky
MŠK Iuventa Michalovce – HC DAC Dunajská Streda 29:22 (20:9)
Pok. hody: 3/2 – 4/4. Vylúčené: 3 – 3. Rozhodovali: Palovčák a Gedeon.
MŠK IUVENTA: Jakubiková, Tomovčíková – Valiska 1, Sabovová 3, Lukáčová 5/1, Krylová, Hlivová 2, L. Čižmariková 2, Berešová, Geffertová 4, V. Čižmariková 2, Krasnianská 7/1, Roháľová, Paľová 3, T. Szatmáry.
HC DAC: Bakos, Szalaiová – Csernyánszky 7, Ravasz 2, Sidó 2, Beke 7/4, Szalayová 1, Edmárová 1, Csánóová, Molnárová, Staršichová, Jovnašová, Manczalová 2.

Tréner Dušan Daniš: “Myslím si, že v prvom polčase sme podali kvalitný výkon. V druhom sme ho ale nezopakovali. Prestriedal som, dal som šancu každej hráčke, čo súper využil na zníženie. Tešia určite dva body a ideme ďalej.”

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

MOL Liga

Olomouc na záver MOL ligy víťazne

Hádzanárky DHK Zora Olomouc sa síce nedostali medzi najlepšie české kvarteto, ale svoje účinkovanie v MOL lige žien 2023/2024 zakončili

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.