Desaťgólové víťazstvo starších dorasteniek v Šali

Kategórie

Štyri dni po desaťgólovom triumfe našich žien v Šali rovnakým rozdielom vyhrali na pôde tohto súpera aj naše staršie dorastenky. Tie zvíťazili v zápase štrnásteho nadstavbového kola v Šali 35:25 a potvrdili tak prvé miesto v tabuľke a obhajobu slovenského titulu. Gólovo sa najviac darilo Vande Čižmarikovej, ktorá zaznamenala osem presných zásahov.

Menej sa darilo našim mladším dorastenkám, ktoré ale na pôde už istého majstra Slovenska nesklamali. V druhom polčase boli dokonca aj vo vedení, nakoniec však prehrali relatívne hladko 27:33. Najviac sa gólovo darilo Jasmíne Kamberovič, ktorá zaznamenala desať presných zásahov. Naše dorastenecké tímy sa so súťažným ročníkom rozlúčia v sobotu osemnásteho mája, kedy ich v domácom prostredí čakajú duely pätnásteho nadstavbového kola s Dunajskou Stredou. Duel mladších dorasteniek začína od 13.00 hod., staršie prídu na rad o 15.00 hod.

Mladšie dorastenky
HK Slovan Duslo Šaľa – MŠK Iuventa Michalovce 33:27 (15:13)
Pok. hody: 6/4 – 0/0. Vylúčené: 2 – 4. Rozhodovali: Majstrík a Manek. Divákov: 50.
HK SLOVAN DUSLO: Stloukalová, Sýkorová – Fogelová 3, Lara Kurňavová, Miťková, Laura Kurňavová, Gyarfásová 3, Kostková 7/4, Pappová 2, Sedlárová 2, Gerasimová 1, Lukačinová 4, Špendlová 4, Brezánska 7.
MŠK IUVENTA: Lazorak – J. Kamberovič 10, Sopúchová 4, Padová 2, K. Farkašová, Babinčáková 1, Šimková 3, D. Holejová, Hotovčinová 3, A. Kamberovič 4.

Tréner Miroslav Tóth: “V celej jarnej časti máme problémy so závermi zápasov. Tentoraz sa nám to stalo zase. Päťdesiat minút sme hrali parádnu hádzanú, dokonca sme viedli. Potom ale prišiel výbuch. Prehru pripisujem hlavne taktickým chybám. Prestali sme hrať trpezlivo, mali sme veľa stratených lôpt, čo súper využil a vyhral.”

Staršie dorastenky
HK Slovan Duslo Šaľa – MŠK Iuventa Michalovce 25:35 (15:18)
Pok. hody: 4/4 – 3/3. Vylúčené: 4 – 6. Rozhodovali: Majstrík a Manek. Divákov: 50.
HK SLOVAN DUSLO: Voltmanová – Uhrová, Czirák, Dostanič 1, Susiková 7/2, Gyarfásová 1, Šalatová 3, Nagyová, Gubová 2, Lukačinová 1, Tomášechová 2, Kormúthová 4/1, Brezánska, Letková 4.
MŠK IUVENTA: Jakubiková, Tomovčíková – Soskyda 5, Sabovová 5, Lukáčová 6/3, Kobová, Krylová, Hlivová, L. Čižmariková 2, Cabanová, V. Čižmariková 8, Krasnianská 4, Roháľová 1, I. Paľová 4, T. Szatmáry.

Tréner Dušan Daniš: “Ukázali sme, prečo sme lídrom súťaže. Dievčatá podali koncentrovaný výkon, či už v obrane, alebo útoku. Odzrkadlilo sa to na výsledku. Myslím, že sme hrali v rámci svojich možností a víťazstvo je absolútne zaslúžené.”

Viac na preskúmanie

Dorastenky

Dorastenky na druhom a siedmom mieste

Po šiestich kolách najvyšších súťaží dorasteniek patria našim dievčatám v tabuľke druhé a siedme miesto. Ani v šiestom meraní síl

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.