Päť hráčok Iuventy pri prehre 20:27 junioriek s Češkami

Juniorky Slovenska si v rámci prípravy na júlové majstrovstvá EHF hádzanárok do 19 rokov v kosovskej Prištine (8. – 16. 7. 2023) v nedeľu v Bytči, kde absolvovali tréningový kemp, zmerali sily s českými rovesníčkami. Zverenky trénerskej dvojice Lýdia Jakubisová – Pavol Streicher podľahli mladým Češkám, ktoré vedie bývalý kouč žien SR Dušan Poloz, sedemgólovým rozdielom, hoci v prvom polčase držali so súperkami krok a po zmene strán mala hra vyrovnaný priebeh do stavu 15:15.

Pri prehre 20:27 bola najlepšou slovenskou strelkyňou autorka deviatich gólov Dorota Bačenková, ktorá bude od novej sezóny našou hráčkou. V tíme bola aj ďalšia štvorica našich hráčok – brankárky Simona Tomovčíková, Barbora Jakubíková, krajná spojka Lujza Čižmariková a ľavé krídlo Emma Lukáčová.

Slovensko – Česko 20:27 (11:11)
Najviac gólov: Bačenková 9, R. Šalatová a Csernyánszky po 3 – Kubálková 7, Gabrhelová 3

Ženy

Do Lisabonu pre postup do finále

Už len 60 minút delí hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce od využitia šance na postup do finále tretej najvýznamnejšej kontinentálnej pohárovej