Hodonín sme na úvod MOL ligy rozstrieľali 42:15

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v prvom kole MOL ligy na domácej pôde nad HK Hodonín hladko 42:15 a jubilejný dvadsiaty ročník spoločnej súťaže tak začali vysokým víťazstvom. Sedem gólov do siete tímu z Moravy zaznamenali nová posila Alena Dvorščáková, ako aj pivotka Nikoleta Trúnková, po štyri pridali kridelníčky Popovcová so Štefanikovou, ako aj ďalšia pivotka Dulinová. Zverenky trénera Jana Benadika čaká budúcu sobotu v druhom kole krst ohňom, keď sa predstavia na ihrisku víťaza lanského ročníka a aktuálneho českého majstra DHK Baník Most.

Favorit stretnutia urobil s vlani posledným tímom tabuľky rýchly proces. V štvrtej minúte viedol po góle Trúnkovej 4:0 a lavička hostí reagovala oddychovým časom. Ten nepomohol, keďže o dve minúty neskôr zvýšila z rýchlej kontry tá istá hráčka už na 7:0. Až potom dali o sebe gólovo vedieť aj hráčky Hodonína, náskok Iuventy ale stále narastal. V desiatej minúte viedla po góle Bajčiovej 9:3, v sedemnástej po presnej strele Popovcovej 15:5. Prvý polčas nakoniec vyhrali Michalovčanky 23:8.

Ani v druhom dejstve sa obraz hry nezmenil, hoci tréner MŠK Iuventa Jan Beňadik rotoval svoju zostavu a zahrala si skoro každá jedna hráčka. Skóre druhého dejstva otvorila Lívia Klučková, po góle Milici Trifunovičovej bolo v 38. minúte už 27:10. Michalovčanky pokračovali v naťahovaní svojho náskoku. V 46. minúte pridala Klučková ich jubilejný tridsiaty gól (30:11), krátko pred koncom Wollingerová dokonca štyridsiaty gól (40:15). Iuventa nakoniec vyhrala 42:15.

MŠK Iuventa Michalovce – HK Hodonín 42:15 (23:8)
Pok. hody: 2/2 – 5/3. Vylúčené: 4:1. Rozhodovali: Daňo a Sabol.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská – Dvorščáková 7, Štefaniková 4, Popovcová 4, Rebičová 2, Trifunovičová 3, Dulinová 4, Holejová, Wollingerová 3/1, Bajčiová 3/1, Radovičová 2, Godečová, Klučková 3, Aspridu.
HK: Zichová, Rehušová – Jastrábková 2, Víchová 1, Drexlerová 2/1, Smějová 2/2, Cyganová 4, Jadamíková 1, Nováková 1, Višňovská 2, Malecká.