Osem našich hráčok v reprezentácii kadetiek a junioriek

Kategórie

Tohtotýždňový asociačný termín využije nielen ženská hádzanárska reprezentácia, ale aj národné tímy v mládežníckych kategóriách. V nich má bohaté zastúpenie aj michalovská Iuventa, ktorá vydala do oboch reprezentácii až osem hráčok. V kadetskej reprezentácii sú pivotka Vanda Čižmáriková, krídelníčky Patrícia Cuperová a Laura Berešová a spojky Ivana Paľová s Barborou Sabovovou. V juniorskej reprezentácii je trojica hráčok Iuventy, brankárka Barbora Jakubíková, kridelníčka Alžbeta Hlivová a spojka Lujza Čižmáriková.

V Michalovciach sa v pondelok zišli kadetky (ročníky nar. 2006-2007), ktoré sa v utorok večer vydajú na cestu do Rumunska. Tam sa od 2. do 4. marca predstavia na Karpatskom pohári s kvalitnými súpermi. Vo štvrtok od 17.30 nastúpia proti domácim Rumunkám, v piatok si od 15.00 h zmerajú sily s Maďarkami a v sobotu od 13.30 h s Nórkami. Tréner Jáň Beňadik v utorok určí 16-členný káder na podujatie v meste Braila. Juniorky majú od štvrtka 2. marca naplánované sústredenie v Bratislave, v rámci ktorého vycestujú na dvojzápas do Rakúska. Zverenky trénera Pavla Streichera si s rakúskymi rovesníčkami zmerajú sily v medzištátnych priateľských dueloch v Stockerau v sobotu 4. marca od 18.00 h a v nedeľu v Hollabrunne od 11.00 h.

Nominácia kadetiek
Karolína Šperglová, Natália Labudová, Lucia Labudová (všetky HC Tatran Stupava), Tamara Balogová, Lucia Rychliková, Tamara Geffertová (všetky ŠŠK SLŠ Prešov), Barbora Sabovová, Ivana Paľová, Vanda Čižmáriková, Laura Berešová, Patrícia Cuperová (všetky MŠK Iuventa Michalovce), Laura Kitti Beke, Barbara Szalaiová, Brigitta Bozsek (všetky HC DAC Dunajská Streda), Nina Letková, Laura Brezánska, Petra Gubová, Nina Gyárfásová (všetky HK Slovan Duslo Šaľa), Liliana Jakubisová (Thüringer HC/Nem.).

Nominácia junioriek
Kristína Karkušová, Nina Palušová (obe HC Tatran Stupava), Laura Walterová (Stupava/Malacky), Daša Ondrijová (ŠŠK SLŠ Prešov), Barbora Jakubíková, Lujza Čižmariková, Alžbeta Hlivová (všetky MŠK Iuventa Michalovce), Rebeka Kucsera, Panna Hornyák Linda Sidó (všetky HC DAC Dunajská Streda),
Ema Rendvanská, Radka Šalatová, Timea Susiková (všetky HK Slovan Duslo Šaľa)
Dorota Bačenková (DVSC Debrecín/Maď.), Petra Mruškovičová (HK AS Trenčín), Katarína Mydlová (Handball PSG Zlín/ČR).

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Ženy

Základom dobrá obrana a minimum chýb

Prestížnym súbojom v Moste, ktorý sa odohrá aj pred televíznymi kamerami ČT Sport, odštartujú naše dievčatá siedme kolo MOL ligy. V sobotu

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.