Sedem našich hráčok v nominácii na Portugalsko

Kategórie

Tréner hádzanárok Slovenska Jorge Dueňas oznámil nomináciu na marcové kvalifikačné stretnutia o postup na európsky šampionát proti Portugalsku. Nový kouč do svojho výberu na prvé súťažné duely po svojom nástupe do funkcie zaradil 20 hráčok. Zastúpenie má aj naša Iuventa, ktorá do reprezentácie tentoraz dodá až sedem hráčok. V Dueňasovej nominácii sú pivotky Nikoleta Trúnková s Valériou Dulinovou, kridelníčky Bibiana Štefaniková, Martina Popovcová a spojky Marianna Rebičová, Vladimíra Bajčiová a Adriana Holejová.

V porovnaní s decembrovými majstrovstvami sveta v Španielsku chýbajú tehotná Alexandra Ivanicja a zranené Anette Emma Hudáková s Boglárkou Bízikovou. Naopak, pribudli Soňa Furgaláková, Erika Rajnohová, po zranení Kristína Pastorková a šancu dostávajú Diana Mária Vargová s Katarínou Kostelnou. Slovenky sa zídu v nedeľu 27. februára v Topoľčanoch. V stredu 2. marca odletia do Portugalska, kde vo štvrtok 3. 3. od 20.00 h nastúpia v meste Paredes proti domácej reprezentácii. V piatok 4. 3. sa vo večerných hodinách vrátia na Slovensko a v nedeľu 6. 3. od 15.00 h odohrajú v Topoľčanoch odvetu proti Portugalkám.

V boji o postup na majstrovstvá Európy 2022 v Slovinsku, Čiernej Hore a Severnom Macedónsku figurujú reprezentantky SR v 5. skupine po dvoch kolách a prehrách so Španielkami (28:33) a Maďarkami (28:30) na 3. mieste s nulou na konte. V apríli ešte čakajú Dueňasove zverenky zostávajúce dve vystúpia proti favoritom 5. skupiny. V stredu 20. apríla od 20.00 h nastúpia v michalovskej Chemkostav aréne proti Španielkam a svoje kvalifikačné účinkovanie zakončia v nedeľu 24. 4. od 19.45 h súbojom v Érde s Maďarkami. Na kontinentálny šampionát postúpia prvé dva tímy.„Pastorková a Rajnohová sú kvalitné hráčky a v súčasnosti majú dobrú formu. Verím, že nám pomôžu k výkonu na želanej úrovni. Vargová a Kostelná sú mladé hráčky a chceme im dať šancu v národnom tíme. Pred zápasmi s Portugalskom je ťažké robiť výraznejšie zmeny v kádri. Lepšie poznám hráčky, ktoré hrali aj na decembrovom svetovom šampionáte. Máme pred sebou len pár tréningov, aby sme sa pripravili na tieto stretnutia. Pokúsime sa zužitkovať prácu, ktorú odviedol môj predchodca na trénerskom poste, a dodať k tomu ešte nejaké nové myšlienky,“ uviedol pre slovakhandball.sk Jorge Dueňas a pokračoval: „Počas uplynulých dní som sa snažil vidieť čo najviac stretnutí a spoznať hráčky čo najlepšie. Nápomocní mi boli aj môj asistent Peter Pčola a technický riaditeľ SZH Fernando Gurich. Veľmi mi pomohli, aby sme v otázke nominácie prijali správne rozhodnutia a nominovali najoptimálnejší tím na najbližšiu reprezentačnú akciu so zápasmi proti Portugalsku,“ pokračuje Jorge Dueňas.

Nominácia hádzanárskej reprezentácie žien Slovenska na dvojzápas kvalifikácie ME 2022 proti Portugalsku (3. a 6. marca):
brankárky: Adriana Medveďová (MGA Fivers Viedeň/Rak.), Viktória Oguntoyová (HC DAC Dunajská Streda), Soňa Furgaláková (HK Slovan Duslo Šaľa)
pivotka: Nikoleta Trúnková, Valéria Dulinová (obe MŠK Iuventa Michalovce), Kristína Pastorková (HC DAC Dunajská Streda)
krídelníčky: Martina Popovcová, Bibiana Štefaniková (obe MŠK Iuventa Michalovce), Réka Bíziková (HC DAC Dunajská Streda), Katarína Pócsíková (HK Slovan Duslo Šaľa)
spojky: Karin Bujnochová (Achenheim Truchtersheim Handball/Fr.), Simona Szarková (Siófok KC/Maď.), Barbora Lancz (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Katarína Kostelná (DHK Baník Most/ČR), Marianna Rebičová, Vladimíra Bajčiová, Adriána Holejová (všetky MŠK Iuventa Michalovce), Natália Némethová, Erika Rajnohová (obe HC DAC Dunajská Streda), Diana Mária Vargová (HK Slovan Duslo Šaľa)

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Ženy

V Šali ďalšia tesná prehra

Štvrtú porážku v sezóne zaknihovali v siedmom kole MOL ligy hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce. Obhajca prvenstva prehral v Šali s

Žiačky

Štyri víťazstvá žiačok

Štyri víťazstvá zo šiestich zápasov si cez víkend na svoje konto pripísali naše žiačky. Opäť boli úspešné oba A tímy.

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.