Víťazné dohrávky Dunajskej Stredy a Poruby

V stredajších dohrávkach MOL ligy žien sa tešili hádzanárky HC DAC Dunajská Streda a DHC Sokol Poruba. Dunajskostredčanky potvrdili úlohu favoritiek, hoci v 18. kole uspeli na palubovke poľského KPR Ruch Chorzów tesne 31:29, pričom o zisku dvoch bodov rozhodli až v úplnom závere. Tri minúty pred koncom prehrávali 27:28, ale potom otočili vývoj trojgólovou šnúrou. HC DAC je v tabuľke tretí. Chorzów prišiel po troch dueloch o víťaznú šnúru a figuruje na desiatom mieste. Hráčky Poruby sa po ôsmich ligových súbojoch bez výhry dočkali proti Plzni, keď z dvojgólového polčasového manka otočili na 27:25 a posunuli sa na jedenástu pozíciu. Plzeň, ktorá z ostatných piatich duelov vyhrala len raz, je šiesta.

Výsledky stredajších dohrávok MOL ligy hádzanárok 2021/2022:
16. kolo:
DHC Sokol Poruba – DHC Plzeň 27:25 (13:15)
Najviac gólov: Konečná 8, Farářová 6/1 – V. Galušková 9/5, Vlachová 4

18. kolo:
KPR Ruch Chorzów – HC DAC Dunajská Streda 29:31 (16:17)
Najviac gólov: Kolonková 7/4, Polaňská 5/2, Jasinowská a Masalovová po 4 – Juhosová 7, Élőová 7/6, N. Némethová 6

Program 20. kola:
Sobota 26. februrár: Házená Kynžvart – HK Slovan Duslo Šaľa (16.00 hod.), HK Hodonín – DHK Zora Olomouc (17.00 hod.), Ruch Chorzów – Handball PSG Zlín (17.30 hod.), MŠK Iuventa Michalovce – TJ Sokol Písek (17.30 hod.), DHK Baník Most – DHC Plzeň (17.30 hod.), AHT HC Tatran Stupava – DHC Sokol Poruba (18.00 hod.), HC DAC Dunajská Streda – DHC Slavia Praha (19.00 hod.).

Autor: slovakhandball.sk