Šesťgólové víťazstvo na postup nestačilo

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v odvetnom semifinálovom zápase EHF Európskeho pohára nad tureckým Antalya Konyaalti BSK 33:26, no na postup do finále im to nestačilo, keďže v Turecku prehrali o sedem gólov 24:31.

Michalovčanky neodštartovali odvetný semifinálový duel ideálne. Trápili sa hlavne v koncovke a nevychádzala im ani prechodová fáza do útoku. Súper trestal ich chyby a v štvrtej minúte viedol 3:0, čím Iuventu nútil doťahovať už desaťgólový náskok… Michalovčanky naštartovala kridelníčka Popovcová, po góle Wollingerovej bolo v dvanástej minúte 3:4. Turkyne ale opäť zapli na vyššie obrátky a za stavu 4:6 si domáca lavička brala oddychový čas. Ten Michalovčankám pomohol, pretože hneď po ňom vyrovnali a v dvadsiatej minúte sa po prvýkrát dostali do vedenia po góle Kompaniecovej (8:7). V 23.minúte po presnej strele Popovcovej bolo 10:8 a oddychový čas si brala aj lavička Antalye. Ten nepomohol, keďže Iuventa skórovala dvakrát v rade aj po ňom a viedla tak nádejne 12:8. Turkyne sa ale vzchopili a znížili opäť na dva góly. Posledné slovo patrilo v prvom dejstve Popovcovej, ktorá krátko pred koncom upravila na polčasových 16:13. Michalovčanky mali proti prvému polčasu lepší štart a začali opäť ukrajovať z náskoku Antalye. Po troch góloch Popovcovej bolo 19:13 a k zmazaniu náskoku Turkýň chýbal jeden gól. Ten dosiahla v 35.minúte Wollingerovej, po ktorej presnej strele bolo de facto skóre vyrovnané (21:14). Následne ale opraty zápasu na istý čas prebrala do rúk Antalya, ktorej sa podarilo znížiť na 22:19. Michalovčanky sa opäť nakopli a v 56. minúte viedli 30:25. Po góle Popovcovej bolo 32:26 a chýbal opäť gól. Turkyne síce znížili na 27:32, Dmytrenková ale opäť dostala Iuventu na jeden gól. Ten mohla dosiahnuť Kompaniecová, ktorá ale päť sekúnd pred koncom nepremenili pokutový hod, čím zahatala Iuvente postup do finále, kde postúpili šťastnejšia Antalya.

MŠK Iuventa Michalovce – Antalya Konyaalti BSK 33:27 (16:13)
Prvý zápas: 24:31
Pok. hody: 5/4 – 4/3. Vylúčené: 4 – 3. Rozhodovali: Schools (Holandsko) a Martens (Belgicko). Divákov:
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská – Hansdottír, Dvorščáková 3, Štefaniková, Dmytrenková 3, Popovcová 13, Kohučová, Borysevyčová, Wollingerová 4, Radovičová, Kompaniecová 6/4, Klučková, Krivokapič 2.
KONYAALTI BSK: Mben Bediang, Bembeyaz, Immamoglu Ocal – Turkyilmaz, Gakidová 1, Akalin 2, Janeska, Bozdogan, Ozturk, Aydemir, Sanniková 3, Sahin 5, Premovičová 3, Ikhneva 4, Cetin, Aydin 7.

Peter Kostka, tréner Iuventy Michalovce: “Tak, ako sme sa cez druhé kolo Pohára EHF dostali úspešnou sedmičkou, tak nám teraz práve tá chýbala k tomu, aby sme sa mohli pobiť o finále v rozstrele. Kľúčový bol prvý polčas prvého zápasu. Sedemgólová strata sa proti takémuto súperovi veľmi ťažko dohaduje. Dnes sme sa dostali do zápasu a v úvode druhého polčasu sme zmazali náskok súpera. Potom sa nám zle odrazila jedna lopta, prehrali sme dva súboje a už sme len doťahovali. Boli sme blízko. Napriek všetkému som na dievčatá hrdý.”

Martina Popovcová, krídelníčka Iuventy Michalovce: “V prvom rade chcem povedať, že je to veľká škoda. Mrzí nás to. Prehrať o jeden gól je veľká škoda, mohli sme ísť ďalej. Históriu sme síce písali tak či tak, no verím, že v budúcnosti sa dostaneme ešte ďalej. Každá z nás chcela odohrať čo najlepší zápas a myslím si, že sa nám to podarilo. Nebolo to o poslednej neúspešnej sedmičke. Zápas sme pokojne mohli vyhrať o viac gólov.”

MOL Liga

MOL liga: Lídra nepribrzdila ani Poruba

Hádzanárky DHK Baník Most zvíťazili aj v desiatom ligovom zápase v rade, keď v utorkovej dohrávke MOL ligy zvíťazili v Porube 35:27 (17:12).  Most