Eurobud JKS Jaroslaw: Ambiciózny poľský tím s našou ex brankárkou

Kategórie

Už v piatok odštartuje v našej aréne ženský hádzanársky turnaj O pohár mesta Michalovce. Ten je nástupcom bývalého medzinárodného turnaja Memoriálu Tomáša Jakubča, ktorý sa tu hral naposledy v roku 2019. Po pandémii sa vraciame k tradičnému letnému turnaju, no už s novým názvom. Opäť ale bude mať medzinárodný punc, keďže sa na ňom zúčastnia tímy zo štyroch krajín. Zaujímavosťou je, že všetci štyria sa predstavíme v Európskom pohári. Naším prvým súperom bude v piatok poľský Eurobud JKS Jaroslaw.

Poľský tím sa vrátil do najvyššej Superligy v sezóne 2019/20. Zaujímavosťou je, že ho vtedy viedol Michalovčan Vít Teleky, ktorý ho vytiahol do najvyššej súťaže z tretej ligy, za čosi vyše roka. Po úspešnom ťažení a piatom mieste v nováčikovskej sezóne prišla sezóna aj s problémami, ktorú už Teleky neustál a v priebehu sezóny skončil. Tím nakoniec obsadil siedme miesto. Vlani sa Jaroslaw pod vedením nórskeho trénera Reidara Moistada naplno etabloval v najvyššej Superlige, kde dokonca v dlhodobej časti siahal na medailu. Nakoniec skončil Eurobud JKS len vinou horšieho skóre a vzájomných duelov na štvrtom mieste za GPR Gminy Kobierzyce. V tabuľke skončil pred Piotrkówom, ktorý sme zdolali minulý týždeň na turnaji v Lubline (27:23), ale za MKS FunFloor Perla Lublin, ktorý nás dvakrát porazil minulý týždeň o desať gólov. Eurobud JKS Jaroslaw sa rovnako ako my a aj zvyšní účastníci nášho turnaja zúčastní Európskeho pohára EHF. V druhom kole mu žreb prisúdil holandský Caboter Handball Venlo.

V tíme nórskeho trénera figuruje aj pre nášho diváka jedna známa tvár. Ide o brankárku Weroniku Kordowieckú, ktorá v našom tíme figurovala od roku 2019 do 2021. Spolu s ňou tvorí brankársky tandem aj bieloruská reprezentantka Palina Kukharchyk. Okrem nej má Moistad v kádri ešte tri legionárky. Takisto bieloruskú reprezentantku, spojku Valentinu Nestiaruk, ukrajinskú spojku Lesiu Smolinh a jej krajanku, kridelníčku Nataliu Volovnyk. Jaroslaw začne na turnaji piatkovým súbojom s nami (16.00 hod.). Následne sa v sobotu stretne s Jagodinou (16.00 hod.) a v nedeľu ukončí svoju púť turnajom previerkou s macedónskym Metalurg Skopje (9.30 hod.).

Aktuálny káder
Brankárky: Weronika Kordowiecka, Polina Kukharchyk (Bielorusko).
Spojky: Valentina Nestsiaruk (Bielorusko), Aleksandra Zimny, Lesia Smolinh (Ukrajina), Katarzyna Kozimur , Karolina Mokrzka, Małgorzata Trawczyńska
Pivotky: Sylwia Matuszczyk, Aleksandra Dorsz, Kinga Strózik
Krídla: Joanna Gadzina, Natalia Volovnyk (Ukrajina), Wiktoria Gliwińska
Tréner: Reidar Moistad. Asistentka trénera: Monika Cholewa

Viac na preskúmanie

Ženy

Iuventa stále bez bodu

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce majú za sebou najhorší štart do MOL ligy v histórii. V prvých dvoch kolách totiž nezískali

Ženy

Trénerské remeslo mu nie je cudzie. Jan Beňadik sa tento týždeň okrem pozície športového riaditeľa klubu aj kormidelníkom prvého tímu.

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.