Zaostrené na posilu: Návrat po štyroch rokoch

Kategórie

Treťou hráčkou, ktorá sa vracia do Michaloviec, je ľaváčka Veronika Habánková. Dvadsaťosemročná Habánková sa na rozdiel od Rebičovej s Bajčiovou vracia na Zemplín nie po roku, ale po štyroch rokoch strávených v maďarskej Kisvárde. Tá bola iba druhým seniorským klubom Habánkovej v kariére, po Michalovciach, kde sa cez mladší a starší dorast dostala do prvého tímu, kde sa postupne zaradila medzi opory tímu a dostala sa aj do reprezentácie.

Veronika Habánková prišla do Michaloviec v lete 2012, keď sa s Iuventou dohodla ešte ako mladšia dorastenka. Odchovankyňa trenčianskej hádzanej sa postupne zaradila medzi opory staršieho dorastu a po roku ju tréner Ján Packa vytiahol do seniorského tímu. S Iuventou slávila šesť slovenských titulov, štyrikrát sa tešila z prvenstva v MOL lige a šesťkrát vyhrala Slovenský pohár. Po úspešnej sezóne 2018/19 zamierila do maďarskej Kisvárdy, kde sa taktiež stala jednou z líderiek účastníka najkvalitnejšej ligy na svete.

Viac na preskúmanie

MOL Liga

Spoločná MOL liga pokračuje

Radostná správa prišla v stredu z Hodonína, kde sa uskutočnila porada klubov MOL ligy žien a predstaviteľov oboch národných zväzov.

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.