Iuventa definitívne v Európskom pohári, Prešov “musí” hrať Európsku ligu

Kategórie

Slovensko bude v nadchádzajúcom ročníku európskych pohárových súťaží zastupovať kvarteto klubov. Napokon však nebudú všetky štyri účinkovať v hierarchii Európskej hádzanárskej federácie (EHF) v treťom najvýznamnejšom pohári. EHF totiž neakceptovala prihlášku Tatrana Prešov do Európskeho pohára mužov, hoci úradujúci slovenský šampión mal právo štartu vo „vyššej“ Európskej lige.

EHF oznámila Slovenskému zväzu hádzanej (SZH), ktorý prihlasuje tímy do európskych pohárových súťaží, že Tatran v zmysle platných regúl patrí do druhej najvýznamnejšej súťaže. Rozdielom je jedno miesto v aktuálnom rebríčku, ktoré patrí Slovensku podľa aktuálneho koeficientu. EHF v tomto prípade neudelila žiadnu výnimku, a tak to jedno miesto nás nepustí do Európskeho pohára. Hrať teda budeme Európsku ligu, v ktorej by sme mali v najbližšej sezóne mať zabezpečené priame miesto v skupinovej fáze súťaže. Možno, ak by sa v budúcej sezóne zhoršil náš renking, mali by sme na výber, ale pravidlá sú nekompromisné a teraz nás nepustia do Európskeho pohára,“ vysvetlil na klubovom webe majiteľ prešovského klubu Miloslav Chmeliar. Ako je známe, na európskej scéne sa predstavia aj muži MŠK Považská Bystrica a ženy MŠK Iuventa Michalovce i HC DAC Dunajská Streda. Táto trojica by mala účinkovať v EHF Európskom pohári. Žreb európskych pohárových súťaží s výnimkou Ligy majstrov (tú vyžrebujú už v piatok 1. júla 2022, pozn.) je na programe v utorok 19. júla vo viedenskom sídle Európskej hádzanárskej federácie.

Autor: slovakhandball.sk

Viac na preskúmanie

Ženy

Prvé víťazstvo obhajcu prvenstva

Až do tretieho kola museli čakať hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce na prvé tohtosezónne body. Po dvoch prehrách na úvod MOL

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.