Župa spojila sily so športovými klubmi Michaloviec, Zemplínčania dostanú za vakcínu odmenu

Kategórie

Košický samosprávny kraj v spolupráci s michalovskými športovými klubmi pripravil špeciálny očkovací víkend. Každého zodpovedného východniara, ktorý si príde po prvú alebo druhú dávku vakcíny proti koronavírusu, odmenia.

Motiváciou dať sa zaočkovať a pomôcť k zmierneniu pandemických opatrení budú vstupenky na domáce zápasy hokejového klubu Dukla Ingema Michalovce, futbalistov MFK Zemplín Michalovce, ako aj hádzanárok Iuventy Michalovce. Za zodpovedné rozhodnutie sa rozhodli odmeniť obyvateľov kraja aj viaceré reštaurácie z mesta Michalovce, ktoré poskytnú spolu 620 voucherov na obed. Motivovať k očkovaniu chce aj thermalpark na Zemplínskej šírave, ten daruje očkovaným sto vstupov. Východniari budú môcť lístok na zápas či do thermalparku využiť hneď, keď to pandemická situácia dovolí. „Ľudí s koronavírusom pribúda každým dňom. Len za včerajší deň bolo v Košickom kraji pozitívne testovaných takmer 1 200 ľudí. Slovensko je v najhoršej covidovej situácii od začiatku pandémie, aj preto od dnes platí núdzový stav a obmedzenie pohybu. Až 83 percent ľudí, ktorí skončili v kritickom stave v nemociach, neabsolvovalo očkovanie. Aby sme tento stav odvrátili, spájame sily so športovými klubmi či lokálmymi podnikateľmi. Každý, kto si v sobotu príde do veľkokapacitného očkovacieho centra v Michalovciach po prvú alebo druhú dávku vakcíny, dostane ako benefit za zodpovedné rozhodnutie buď lístok na športový zápas, voucher na obed v lokálnych podnikoch, alebo vstup do thermaplarku. Z benefitov si bude môcť vybrať podľa vlastných preferencií. Veríme, že  záujemcov bude dostatok, aby sa okres Michalovce opäť prefarbil z čiernej farby covidového automatu,” informoval predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Župa bude očkovať vo veľkokapacitnom očkovacom centre v  priestoroch športovej haly Gymnázia Pavla Horova. Záujemcovia môžu prísť aj bez registrácie vopred. Na výber budú mať z jednodávkovej vakcíny Janssen od spoločnosti Johnson&Johnson alebo z dvojdávkovej vakcíny Pfizer/BioNTech. Očkovacie centrum bude v prevádzke v sobotu 27. novembra od 9:00 do 17:00 hod. „Príď sa zaočkovať a staň sa členom tímu. To je mottom nasledujúceho víkendu. Aj napriek mimoriadnemu nasadeniu hráčov nemá akýkoľvek šport bez divákov atmosféru. Pohľad na prázdne tribúny veľmi bolí, a to najmä, keď túto situáciu spoločne dokážeme zmeniť. Chceme sa dostať na čísla zaočkovanosti, ktoré hneď ako to bude možné, otvoria štadióny, ekonomicky pomôžu klubom a vrátia radosť z hry tímom aj športovým nadšencom. Verím, že aj lístky ako odmena za zodpovedné rozhodnutie sa stanú lákadlom, ako motivovať ľudí dať sa zaočkovať a pomôžu udržať fanúšikov na tribúnach, nie v nemocniciach,” za všetky športové kluby informoval Július Kmec, marketingový manažér MFK Zemplín Michalovce.

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.