Kristiansand obhájil, Jeřábkova s cenou MVP

Kategórie

Hádzanárky Vipers Kristiansand obhájili prvenstvo v Lige majstrov žien. Na víkendovom turnaji Final Four 2021/2022 v Budapešti nedovolili vrátiť sa na trón maďarskému Györi Audi ETO KC, ktorý v nedeľu pred vyše pätnásťtisícovou kulisou zdolali 33:31 (15:13) a pri tretej účasti na turnajovom vyvrcholení najprestížnejšej európskej pohárovej súťaže ženských klubov získali druhý celkový triumf. Kristiansand je po Hype Niederösterreich, Slagelse FH, Viborg HK a Györi Audi ETO KC zároveň piatym klubom v histórii LM žien, ktorý dokázal obhájiť trofej.

Veľkú zásluhu na úspechu vo finále majú české reprezentantky Markéta Jeřábková s Janou Knedlíkovou, ktoré dosiahli spou 12 gólov. Spojka Jeřábková skórovala počas víkendu v dvoch zápasoch dovedna devätnásťkrát a odniesla si cenu pre najužitočnejšiu hráčku Final 4 (MVP). Jej spoluhráčky Katrine Lundeová a Nora Mörková sa už so šiestimi prvenstvami v LM pridali k rekordérkam Bojane Popovičovej a Ausre Fridrikasovej. Knedlíková je päťnásobnou víťazkou prestížnej súťaže. Rekordná návšteva v budapeštianskej aréne MVM Dome (15 400 divákov) videla finále s najvyšším počtom gólom (64) v doterajšej histórii Final 4 Ligy majsrov, ktorá takto vyvrcholila už ôsmykrát. Predchádzajúci rekord v počte gólov (62) bol z minulej sezóny medzi Vipers a Brest Bretagne Handball.
Konečné 3. miesto si v súboji dvoch zdolaných semifinalistov vybojoval francúzsky tím Metz Handball vďaka výhre nad dánskym Team Esbjerg 32:26 (18:12).

Výsledky stretnutí na víkendovom turnaji Final Four Ligy majstrov v hádzanej žien 2021/2022 v Budapešti (4. – 5. 6. 2022):

SOBOTA
semifinále:
Györi Audi ETO KC (Maď.) – Team Esbjerg (Dán.) 32:27 (15:15)
Metz Handball (Fr.) – Vipers Kristiansand (Nór.) 27:33 (15:14)

NEDEĽA
o 3. miesto:
Team Esbjerg (Dán.) – Metz Handball (Fr.) 26:32 (12:18)

finále:
Györi Audi ETO KC (Maď.) – Vipers Kristiansand (Nór.) 31:33 (13:15), víťazom LM žien 2021/2022 sa stal Kristiansand
Najviac gólov: Hansenová 6, Blohmová 5, Lukácsová 4 – Jeřábková 7, Gulldénová 6, Knedlíková 5, 15 400 divákov

Viac na preskúmanie

MOL Liga

Tri slovenské víťazstvá

Cez víkend pokračovala MOL liga deviatym kolom. V ňom opäť nestratil bod líder súťaže HK Slovan Duslo Šaľa. Šalianky zaknihovali deviate

Dorastenky

Staršie dorastenky na treťom mieste

Po uvoľnení opatrení sa rozbehujú aj najvyššie súťaže starších a mladších dorasteniek. Naše tímy kvôli koronavírusu ešte v hre neboli,

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.